Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na sumadijskicvet@gmail.com
HORMONI ZA OZILJAVANJE
Statistike
Imamo 9166 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je MajaMorales

Naši korisnici su poslali ukupno 10099 članaka u 1012 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas, javite se!
sumadijskicvet@gmail.com

ekopark.rs/

Zlatibor cveće

Rasadnik Deheljan

cetinari.info

Artia saksije

Dodaj.rs

Cene na pijacama cveca sezona 2011

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Cene na pijacama cveca sezona 2011

Počalji od vlada2010 taj Uto Apr 05, 2011 12:58 am

Pozdrav svima iz Jagodine!
Na pijaci sam skoro svakog dana i drzim iskljucivo muskatle. Obicnu muskatlu ili starinsku kako je zovu (pelagronium zonale) prodajem na 200 din., padajucu ili ledenu (pelagronium peltatum) na 250 dok englesku prodajem po 300. Ukoliko neko uzme vecu kolicinu dajem i po nesto nizoj ceni ali ne dozvoljavam da svoj mukotrpni rad (svi ozbiljni proizvodjaci znaju koliki) poklanjam! I mogu vam reci da sam zadovoljan prodajom jer se vidi razlika u kvalitetu na pijaci i ljudi polako pocinju te razlike da uocavaju!!! Srecno svima!

vlada2010
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara: 13
Poeni: 21
Registration date: 30.06.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Uto Apr 05, 2011 10:12 am

zoko,simon nam bukvalno nemoze pomoci ali se znamo svi pricu koja je kruzila da cemo se svi ujediniti oko cene ako bar nemoze da se poveca da se drzi konstantno jedna ista i kasnije nesto spustimo kako se sezona blizi kraju.bravo vlado,samo takvi kao ti mogu da opstanu,svi znamo kako se radilo od septembra-oktobra i koliko smo truda ulozili,da nepricam o grejanju...svaki majstor vam naplati dobro svoj rad pa tako se ugledajmo na ostale koji cene svoju muku.ajmo napred,neosvrcite se na te tzv. proizvodjace sa bagatelnim cenama!!!

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 647
Poeni: 701
Registration date: 18.01.2010

Pogledaj profil korisnika http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simon taj Uto Apr 05, 2011 1:10 pm

Very Happy
ispade da sam ja kriv za cene. Sto se cena tice, na nivou klastera postoji dogovor o minimalnoj ceni od 120 dinara, a ne 80. Sta je problem? Problem su ljudi koji nikada nista u svom zivotu nisu radili, ili su radili sve i svasta, pa sad u ovom trenutku prodaju cvece. Stigle muskatle, a oni odmah su zabrinuti i u panici sta da rade sa cvecem. Pa udri po snizenju, jer takvi proizvodjaci nikad nisu uzeli papir, olovku i digitron i izracunali sta ih koliko kosta. Ja sam licno bio zapanjen kada smo na pijaci pitali clana klastera zasto je spustio cenu. Krenuli smo da racunamo zajedno i evo kako izgleda njegova racunica:
- reznica me kosta 0.5 eura. Od nje dobijem tri. Zemlja me kosta 10 dinara, prihrana 10 dinara. saksija me kosta 5 dinara. Sto znaci da je moja cena muskatle otprilike 50 dinara. Isplati mi se da je prodajem po 80.
-saslusamo ga i onda postavimo par jos pitanja:
-Koliko te kosta tvoj rad ili je dzabe?
-Koliko te kosta grejanje ili su tvoja drva dzabe?
-Koliko te kosta put na pijacu ili je gorivo dzabe?
-Kako racunas amortizaciju prevoznog sredstva ili kola su samo potrosno bezvredno sredstvo?
-Sta pojedes i popijes u toku dana ili je hraba dzabe?

Posle par minuta, clan klastera je prodavao muskatle od 150-200 dinara, doslo iz ... u glavu. Juce sam obisao prodajna mesta u Kragujevcu, sa ponosom mogu dakazem da niko nije prodao ispod dogovorene cene. Minimalna cena je bila 150 dinara, muskatle osrednjeg kvaliteta. Sve ostalo je bilo preko.
Ova godina ce biti odlicna samo za jednu stvar, a to je da ce svi koji prodaju ispod cene i idu u gubitak da se oproste od ovog zanimanja. Dugo vremena se trudim da ukazem ljudima na greske, da ne srljaju u dugove, kredite itd. ali polako prestajem da to radim, jer trziste cini svoje.

Osim toga, sam repromaterijal je izuzetno skuplji u Srbiji nego recimo u Sloveniji, samim tim i cena muskatle. Znate da se trudimo da to ispravimo, a sami dobavljaci polako shvataju da ili su sa nama ili ih uskoro nece biti.

Sto se samog daljeg dogovora cvecara tice, 28. aprila na Sajmu hortikulture u Kragujevu imacemo okupljanje i predavanje klastera Sumadijski cvet, gde ce nam se pridruziti nekoliko novih clanova i gde ce biti dogovora oko otkupa, cena itd.

Simon
Admin
Admin

Broj komentara: 1303
Poeni: 1648
Registration date: 30.06.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Uto Apr 05, 2011 3:31 pm

svaka cast simone na tome sto si im pojasnio ali mozda mozes da utices na ljude u kragujevcu ali neki nama blizi imaju cepice za usi Very Happy muskatla je glavna biljka ali sta cemo za "sitnis"(begonije,impatiens,petuniju,vinku,salviju,kadif...),sta sa njima..???opet ce biti prica da ima petunije po 8din,begonije 15din...da imamo nekoliko simona po srbiji mozda bi i to iskorenili...pozdrav drugari!!!

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od renegade_of_funk taj Sre Apr 06, 2011 9:16 pm

bio sam danas do pijace cveca u Krnjaci pored BG-a nije bas bila neka velika ponuda

petunije 50 din , lepi jova 35-40, begonije 35-40, muskatle 70-120, muskatle u saksiji 250, surfinije 80-250 Iznenađen

renegade_of_funk
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 40
Poeni: 46
Registration date: 02.08.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.petunije.com/index.html

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od loximus taj Čet Apr 07, 2011 9:49 pm

evo i ja da se ukljucim posto sam vec nedeljama na pijaci mogu samo reci da je ove godine prava katastrofa....pojavilo se mnogo takozvanih cvecara koji su odmah na pocetku spustili cene i unistili ljude koji rade cvece godinama.........tako naprimer yena koja je prosle godine prodavala cvece npr. muskatle nijednu nije prodala ispod 150 din.........a sada na samom pocetku cena je tolika.................

loximus
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 399
Poeni: 424
Registration date: 12.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivan* taj Pet Apr 08, 2011 9:55 am

ija da dodam u velikoj plani vec su poceli da OBARAJU JEDAN DRUGOM CENU TIPA ALISIJUM JE BIO 20 DINARA LEPI JOVA 30 DINARA LEDENE MUSKATLE SU SE MOGLE NACI ZA 80 A STOJECE 120 viola 10 dinara ito se desava pijacnim danima kad ima naj vise kupaca samo trebaju da znaju kad budu zasitili trziste posle nece moci ni da se pokloni bruka
Iznenađen

ivan*
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 38
Poeni: 46
Registration date: 23.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nikka taj Ned Apr 24, 2011 6:43 pm

U Leskovcu je katastrofa. Ne znam kako im se isplati - mada mislim da im se ne isplati uopste: Alisum 20 dinara, Gazanije 30 din, karanfili - normalni cvecari prodavali su ih od 100 do 150 din, ali su na pijaci neki "proizvodjaci" spustili cenu na 50 din! Celi dan na pijaci za 1000 dinara. Pukla sam! Ljudi, meni je zao da prodajem za 20, 30 ili 50 din. Odlucila sam da ih zalivam i pustim da jos rastu. Neka ih. Dzabe ih ne dam!
Ah, da - Raninkulus. Samo na jednom mestu su prodavali jedan komad i to za samo 120 dinara. E, pa, ja svoje ne dam ispod 350-400 jer mi jedan komad ima oko 10 pupoljaka. Ko voli, nek izvoli. Ako ne ode po toj ceni, bar cu mu se ja radovati dok cveta...
Pozdrav.

nikka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara: 8
Poeni: 10
Registration date: 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Ned Apr 24, 2011 6:57 pm

nikka,ranunkulus ide po 150-200din,bar kod mene,a to sto kazes da ces ih pustiti da rastu necini nista jer ce dok jos malo porastu cena pasti dosta,kod "sitnisa" cena pada jako brzo(opet kazem za kikindu),alisum se prodaje sad po 20din,kadifa patula je 30,erekta 35din,surfinije u f11-80din,f13-100,visece od 150-250din,muskatle 120din do kraja,nespustam i nedizem,gazanije su mi i na pocetku i kraju 40din,slvija 30din,begonija 30din i na kraju 25,viseca petunija wave 200-250din u visecim f20,vinka ce mi biti 30-35din,toliko,pozdrav

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana84 taj Ned Apr 24, 2011 7:01 pm

u vrbasu:(ono sto je mene zanimalo)
petunije-lepe i bokorne 30din
begonije-30din
muskatle visece-f10cm-100din,
a u visecim saksijama 150,200,250din
surfinije-f7cm-80din,
a visece150,200,250din
kamenjari od 60 do 100din

dragana84
Cvećar
Cvećar

Broj komentara: 69
Poeni: 78
Registration date: 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Ned Apr 24, 2011 7:57 pm

dragana,slozio bi se sa tim cenama,da sitnisi ostanu na ceni kao sto jesu i na kraju da se malo spuste ali ne enormno,ja svoje surfinije,muskatle,visecu petuniju drzim jednu cenu.

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nikka taj Ned Apr 24, 2011 8:50 pm

Mene bas to brine, jer na dan kada se npr. puno kupovalo (Uskrs) i kad su cene malo vise na pocetku sezone - cene ovde tako niske da ne mogu da zamislim kakve ce biti u maju.
Raninkulus - ok je i 200, hvala za informaciju, a bar nece biti uzalud...
Evo iz prve ruke za novajlije> pocnite nesto lakse i manje zahtevno, mene ortak drugarica nije slusala pa smo uglibile u sitne saksijice i jeftinije vrste koje moras proizvesti u mnogo hiljada komada da bi se primetio finansijski efekat, a zahtevno je i za uzgajanje kad tek pocinjes u skromnim uslovima.
Svejedno, ja cu cene drzati koliko mogu. Ali ne odustajem, pa ako smo pukle prve sezone to nam je za nauk. Srecom bice nesto rezanog...
Pozdrav svima

raste

nikka
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara: 8
Poeni: 10
Registration date: 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zoka0903 taj Uto Maj 31, 2011 1:04 pm

No,davno već niko ništa ne piše o cenama... tužan tužan

Hajde malo da osvežim temu...

Kod nas su cene sledeće:

Petunije viseće - 250 do 300din
Milion bels - 150 din
Bakopa - 150 din
Muškatle puzeće - 100din
Karanfili - 70 din
Salvia - 30din
Begonia - 30din
Vodenika - 25din
Kadifa - 20din
Gazanija - 40din

zoka0903
Pravi cvećar
Pravi cvećar

Broj komentara: 268
Poeni: 344
Registration date: 07.06.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.facebook.com/zoka.tomic

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Uto Maj 31, 2011 1:37 pm

zoko,ako su to cene,svaka cast ljudima,tako i treba,nista za dz nema,kod mene ima petunije za 12-15din ali ja dok sam imao nisam davao ispod 25din i super su isle jer ja nisam imao one strkljave nego robusne,normalno i cena semena je dosta skuplja od obicnih,lepi jova se moze naci po 20din,begonija 15-20din,kadifa je 25din,vinka 25din,surfinije od 100-250din,muskatle 100-120-200din,gazanija 40din,salvija 20din.

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od s verona taj Uto Maj 31, 2011 8:33 pm

Zna li neko cenu dalija,moje pocinju cvetati i mogu poceti sa prodajom Zaposlena sam pa neizlazim na pijac vec cvece prodam od kuce i zenama na poslu.ja sam moje petunije prodavala po 30 dinara i bile su predivne.Ko je od mene kupovao rekao je da su lepse nego kod nas na pijaci, verujem da govore iskreno jer sam ih negovala pazila i tako reci mazila.Pozdrav

s verona
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara: 36
Poeni: 38
Registration date: 02.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu