Poštovani posetioci,
ovaj forum je namenjen ljudima koji se bave profesionalno uzgajanjem cveća ili bi to želeli da rade. U forumu postoje rubrike za pomoć početnicima,o raznim vrstama cveća i o aktivnostim koje naša organizacija sprovodi.

Ukoliko ste novi na forumu, kliknete na REGISTRUJ SE

registracija traje minut

Ukoliko ste već član foruma kliknite na Pristupi

sve probleme sa registracijom i objasnjenja možete dobiti na sumadijskicvet@gmail.com
HORMONI ZA OZILJAVANJE
Statistike
Imamo 9184 registrovanih korisnika
Najnoviji registrovani član je mirko car

Naši korisnici su poslali ukupno 10104 članaka u 1014 teme
Razmena banera

Ukoliko ste zainteresovani za razmenu banera ili da postavite oglas, javite se!
sumadijskicvet@gmail.com

ekopark.rs/

Zlatibor cveće

Rasadnik Deheljan

cetinari.info

Artia saksije

Dodaj.rs

Muškatle (Pelargonium)

Strana 12 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Muškatle (Pelargonium)

Počalji od jovan26 taj Sub Jan 21, 2012 5:58 am

Mi naručujemo ožiljene reznice muškatli(zonalne i balkonska) u avgustu,a isporuka je početkom novembra,prvo smo ih presadili u saksije 5cm,a kasnije u saksije 11cm,sada ih imamo u cvijetu,ja mislim da je kasno sada za naručivanje.

jovan26
Cvećar
Cvećar

Broj komentara: 98
Poeni: 114
Registration date: 01.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vekive taj Pon Jan 23, 2012 8:03 am

koji je pravi naziv za tzv. slovenacke muskatle? kada i gde (osim pijace) mogu da kupim ukupno 50 reznica iskljucivo za licnu upotrebu? stvarno mi je previse da kupujem svake godine nove, obozavam ih, ali nemam uslova za cuvanje zimi? hvala!

vekive
Budući cvećar
Budući cvećar

Broj komentara: 1
Poeni: 1
Registration date: 04.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Pon Jan 23, 2012 8:19 am

"slovenacke" su simpl ili balkonske(ville de paris)

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 647
Poeni: 701
Registration date: 19.01.2010

Pogledaj profil korisnika http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pet Mar 09, 2012 7:31 am

Evo da napisem neko moje iskustvo o uzgajanju muskatli. Muskatle su cvece koje voli sarenu hladovinu tj. malo sunca malo hlada. Nevalja da budu ni celog dana na suncu ni celog dana u hladovini. Najbolja kombinacija je da ih sunce u letnjim mesecima greje pre podne a u prolece obavezno neka budu i celog dana izlozene suncevim zracima da bi dosle sto pre u punu kondiciju posle zimskog sna.
Oziljavanje je najbolje od mladih reznica ali se mogu koristiti i reznice sa samog vrha biljke. Najbolje vreme za sadnju reznica je poslednja nedelja avgustu i prva nedelja u septembru mesecu. Svo cvece i mlade i stare maticne biljke ostavljam napolje do 15 oktobra a ako vreme osluzi odstoji jos koji dan naplje. Zimi ih cuvam u jednoj sobi gde pored svetla sa svetlarnika dodajem i vestacko neonsko svetlo i biljke sasvim lepo zive pod neonskim svetlom. Temperatura zimi padne i do 5 stepeni ali to nije nista strasno jer muskatle nevole nagla kolebanja temperature a kada se ustali jedna stalna temperatura to njima odgovara.
Dok borave u u zatvorenim uslovima uvek koristim lepe suncane dane i deo biljaka iznesem naplje a sobu provetrim.
Biljke iznosim napolje oko prvog aprila.
Najbolja visina mlade biljke za daljnju prodaju i sadnju je od 10 do 15 cm.

dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara: 36
Poeni: 36
Registration date: 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simon taj Ned Mar 11, 2012 8:46 pm

Eto lepog primera kako se u domacim uslovima gaji cvece Smile samo 10 cm za prodaju? pa za koliko ih prodajete? Very Happy

Simon
Admin
Admin

Broj komentara: 1303
Poeni: 1648
Registration date: 01.07.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Mar 12, 2012 12:13 am

Ovde kod nas na jugu sve je jeftino, mindjuse, lozice i obicne muskatle su 30 din. belagone ili eng. muskatle 40 do 50 din. Kasnije jos padnu cene a petunije dodju i na 5 din. Ja sam iz Leskovca.
Za lozice ili visece mustakle ako su i vece od 15 cm. nevalja jer je stablo josuvek tanko i prvi jaci vetar moze da ih polomi. Za sebe ja ih sadim u saksije na terasi i uvek ih sadim koso tako kada krene biljka da raste da odmah pravi luk i pada nadole sa spoljnje strane terase. Zato sam i napisao da nije pozeljno da je veca od 15 cm. jer je ja posadim ukoso i dune vetar i prelomi je ako je veca biljka.

dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dule-MOKRIN taj Pon Mar 12, 2012 4:29 am

dejca,simon je lepo napisao-KVALITET SE PREPOZNAJE I CENI,muskatla nikada nemoze biti jeftina toliko ako radite sa pravim rasadom,semenima...svi se mi borimo sa takvima koji ubijaju trziste sa cena ispod svakog proseka.

Dule-MOKRIN
Član klastera
Član klastera

Broj komentara: 647
Poeni: 701
Registration date: 19.01.2010

Pogledaj profil korisnika http://janicdusko@hotmail.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Pon Mar 12, 2012 3:38 pm

Znao sam da mi necete verovati za cenu ali verujte takoje. Ako na ovom forumu ima jos neko sa juga to vam moze potvrditi.
Ima ove novije vrste stojecih muskatli jedino se one mogu prodati skuplje od oko 150 din. ali to kupe po jednu do dve saksijice pa one zaostanu i kasnije i njima padne cena.
Prosle godine sam i belagone prodavao po 30 din. sada cu probati po 50 din. pa cu vam napisati rezultat.
Evo slike jedne od njih.

dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od suzana1976 taj Pon Mar 26, 2012 4:03 am

gde je najbolje kupiti slovenacke muskatle tojest one sto dugo puzaju svake godine ih kupujem na pijaci cveca u Borci i jos nisam naisla na prave ako neko zna unapred hvala.

suzana1976
Budući cvećar
Budući cvećar

Registration date: 07.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

supstrati za gajenje zonalki

Počalji od ristic taj Čet Apr 19, 2012 6:12 pm

planirm da krenem sa gajenjem zonalki pa me zanima koje supstate da kupim

ristic
Budući cvećar
Budući cvećar

Poeni: 3
Registration date: 19.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od DejanT. taj Pon Maj 28, 2012 2:49 pm

Pozdrav svima ...
Najpre da se ispricam za moji Srpski Smile zelim da vas pitam dali je moguce da se nabavi seme cveca iz Srbije i da to bude poslano u Makedoniji ? Konkretno zanima me sjeme za Muškatle?

DejanT.
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Broj komentara: 12
Poeni: 14
Registration date: 28.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Uto Maj 29, 2012 5:47 am

DejanT. ::Pozdrav svima ...
Najpre da se ispricam za moji Srpski Smile zelim da vas pitam dali je moguce da se nabavi seme cveca iz Srbije i da to bude poslano u Makedoniji ? Konkretno zanima me sjeme za Muškatle?
Imenjace pa kontaktiraj direktno nekog prodavca, da bi dosao do njih upisi u google "seme muskatli" ili nesto slicno. Imas neke prodavce i na kupindu pa probaj i tamo. Probaj ih naci i u nekoj od poljoprivrednih apoteka u mestu gde zivis.
Medjutim sada je i slabija ponuda semena jer nije ni sezona, pa stoga i ako pronadjes seme ono moze biti i od prosle godine tj. zastarelo pa je i pitanje koliki je procenat klijanja semena. Ali u svako slucaju probaj.

dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simon taj Pet Jun 15, 2012 4:53 pm

substrate takozvane dvojka, odnosno kalibracije 20. krupniji su od substrata za sejanje, kompaktni i u njima koren biljke lepo dise

Simon
Admin
Admin

Broj komentara: 1303
Poeni: 1648
Registration date: 01.07.2010

Pogledaj profil korisnika http://www.sumadijskicvet.com

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od branko.j.novakovic taj Pet Jun 22, 2012 9:44 pm

Nova sam na forumi i imam problem sa muskatlama,svake godine ih imam i nikad mi se nije desilo da mi ovako obole.Na listu se javljaju svetle fleke na cijim mestima se kasnije susi list,stablo je zdravo i cvetaju ali lisce opada!Prskala sam ih od biljne vasi,plamenjace i insekata,sta da dalje radim?

branko.j.novakovic
Budući cvećar
Budući cvećar

Registration date: 22.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dejca taj Sub Jul 07, 2012 11:53 pm

Ovih vrelih dana sam posadio jednu seriju reznica da ih uzilim, ali od ove vrucine ili od neceg drugog preko 90% reznica je propala. Reznice stoje tako u saksijici nekih 3 do 4 dana i odjednom im stablo pocrni i biljka padne. Izgleda da je po ovoj vrucini oziljavanje reznica nemoguce.
Ima li neko iskustva sa oziljavanjem po temperaturi od 38 stepeni u hladu.

dejca
Cvećar početnik
Cvećar početnik

Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 19 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu